Drewno w domu – jakie insekty zagrażają mu?

Jeśli słyszymy w naszym drzewie dziwny dźwięk chrobotania i pojawiające się co jakiś czas nowe wyżłobienia i otwory, to znak, że w naszym domu zagościły szkodniki drewna. Pomimo tego, że za wszystko winimy i już się zastanawiamy jak pozbyć się korników, tak naprawdę za wszystko winne są inne szkodniki drewna. Mowa bowiem o drewnojadzie jakim jest spuszczel pospolity. Drugim insektem, który coraz częściej pojawia się w drewnianych zakamarkach naszego domu jest kołatek domowy.

Oprócz nich można wymienić jeszcze mnóstwo innych, miedzy innymi: zmorsznik krwisty, węglarek czarny, skórnik kolczatek, kapturnik ceglasty czy węglarek mniejszy. Każdy z nich może należeć do różnych rodzin oraz gatunków chrząszczy. Więcej informacji na temat pochodzenia szkodników drzewa możecie dowiedzieć się na stronie https://www.szkodnikidrewna.com/przeglad-rodzin-szkodnikow-drewna/.

Jeśli już wiemy kto robi zniszczenia w drewnianych elementach naszego domu, teraz zajmijmy się tematem jakim jest: szkodniki drewna zwalczanie.

Spuszczel pospolity oraz kołatek domowy w przeciwieństwie do korników żerują w drewnie już przetworzonym i niezauważone w porę mogą zrobić olbrzymie spustoszenie w naszym domu. Jeśli problem dotyczy mebli czy drewnianych dekoracji, które zwyczajnie można wymienić na nowe, nie jest jeszcze tak źle. Gorzej jeśli szkodniki drewna zamieszkały w krokwiach, stemplach czy innych drewnianych elementach konstrukcyjnych naszego dachu. W tym przypadku straty mogą być naprawdę olbrzymie. Mimo tak niewielkich gabarytów insekty te mogą spowodować wymianę całego dachu na nowy, a przy tym ogromne straty finansowe.

W tym miejscu warto wspomnieć o przedsiębiorstwie Corneco.pl, które to świadczy profesjonalne usługi dezynsekcyjne na terenie całego kraju. W sytuacji, gdy szkodniki zaatakowały dach domu, jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest tutaj fumigacja. Polega ona on okryciu całego budynku folią izolacyjną i wpuszczeniu do środka gazu fosforowodorowego, który usunie nie tylko dorosłe osobniki, ale również i larwy. Dzięki niej mamy pewność, że szkodniki już więcej nie będą robić nam zniszczeń w dachu.