Chcesz sprowadzić zwłoki bliskich z zagranicy? Centrum Pogrzebowe Charon pomoże Ci w tym!

O Polakach wyjeżdżających za granicę wciąż jest bardzo głośno. Na dodatek z roku na rok wzrasta ich liczba i niestety nie zamierzają oni powracać do kraju. Słyszymy często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa po części skończyła się już kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie każdego to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja ostatnio ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby, które mieszkają już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W dobie łatwiejszych i częstszych wyjazdów za granicę, poza korzystnymi ich stronami, musimy brać pod uwagę również ciemniejszą stronę migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bliska osoba poniesie śmierć w innym kraju. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Z danych wynika, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że należy działać szybko. Tuż przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy to były wyjątki. Współcześnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na przewóz zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z nielicznych urzędowych spraw, którą przeprowadza się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście możemy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która przywiezie nam ciało z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Kompetentną firmą, posiadającą długoletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma stworzyła sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej transportu zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych jest skomplikowanym procesem, wymaga bowiem olbrzymiej wiedzy dotyczącej różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każda pomyłka czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu.
dzięki wykwalifikowanym profesjonalistom stara się uniknąć tego i dopasować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Ważne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski otrzymać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Pozwala to określić jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego sprowadzenia są zależne głównie od ilości kilometrów jakie trzeba przebyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejsca pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów zakładu pogrzebowego. Jeśli więc spotkało Was takie przykre doświadczenie i chcecie sprowadzić ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z usług firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany kompetentnie i z szacunkiem dla zmarłego.