Żwirek dla kota – dlaczego praktyczny

kot na drzewie

Zastanawiasz się nad nabyciem swojego pierwszego kota? Sprawdź dlaczego warto od razu zaopatrzyć się w odpowiedni żwirek!

Czy ty też lubisz koty? Koty to jedne z najbardziej rozpowszechnionych w Polsce zwierząt domowych. Nic dziwnego – któż z nas nie lubi przytulić takiego milusińskiego, puszystego zwierzaka! Ale oczywiście posiadanie takiego kotka w domu to nie tylko przyjemność, ale też pewne zobowiązania, obowiązki. Jednym z nich jest zapewnienie kotu miejsca, gdzie będzie mógł się wypróżniać bez stresu, że robi to w nieodpowiednim miejscu 🙂 🙂 🙂 !. Takim miejscem jest na pewno jego własna, wymarzona kuweta! Co warto brać pod uwagę planując zagospodarowanie naszemu kotkowi takiej jego prywatnej przestrzeni?

Odpowiedni żwirek dla kota

Oczywiście sama kuweta nie wystarczy kotu aby załatwić swoje potrzeby. Potrzebny jest także odpowiedni piasek lub specjalnie zaprojektowany do tego zadania żwirek. Dlaczego chętniej stosuje się żwirek dla kota a nie po prostu piasek? Otóż chodzi o komfort właścicieli tego miłego zwierzaka domowego. Żwirek jest tak wykonany, aby możliwie najmocniej pochłaniał wilgoć. Dzięki temu żwirek w kuwecie nie musi być wymieniany codziennie. Na rynku artykułów zoologicznych możemy nabyć bardzo różne rodzaje takich żwirków. Najbardziej popularne są żwirki wykonane z bentonitu. Jest to materiał pochodzenia skalnego, który znakomicie pochłania wilgoć oraz wszelkie nieprzyjemne zapachy. Oprócz tego dostępne są także żwirki drewniane, silikonowe oraz granitowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, wybierając zatem żwirek dla swojego kociaka warto zorientować się we ich właściwościach, dzięki temu można dobrać żwirek optymalnie spełniający oczekiwania nasze oraz domowego zwierzaka :). Poniżej przykładowe żwirki dla kotów, pobrane ze sklepu internetowego e-pazur.com.

 

Żwirek dla kota przez internet?

Najpopularniejszą metodą dokonywania zakupów jest korzystanie ze stacjonarnych sklepów zoologicznych – najchętniej korzystamy z tych, które zlokalizowane są w miejscach, w których robimy zwyczajowe zakupy. A co mają poczynić osoby, które mieszkają na terenie, gdzie trudno o solidny sklep zoologiczny? Bez problemu możemy dokonać zakupu żwirków dla kota w sklepach internetowych. Jeśli już w sklepie stacjonarnym dokonaliśmy zakupu żwirku dla kota i wiemy, że jest on odpowiedni, to bez problemu znajdziemy taki sam produkt w ofertach sklepów internetowych. Wiele sklepów oferuje darmową wysyłkę, więc bez problemu możemy korzystać z tej formy zaopatrywania się w tak potrzebny żwirek dla kota.