System ticketowy w Twojej firmie!

Odpowiednie podejście do systemu zarządzania usługami informatycznymi w przedsiębiorstwie to bardzo istotna sprawa. Niejednokrotnie jest to zmora wielu właścicieli czy też zarządów. Właściwy przepływ informacji w przedsiębiorstwie jest bowiem bardzo istotną rzeczą. To od niego zależy jak sprawnie działa dana firma i jak szybko zgłaszane i rozwiązywane są pojawiające się trudności czy problemy. Przepływ ten zależy w dużej mierze od trzech czynników.

Jednym z nich, a być może nawet i najistotniejszym jest odpowiednie wyposażenie teleinformatyczne, zmieniające się nieustannie z duchem czasu. Technologia w obecnych czasach rozwija się bowiem w bardzo szybkim tempie. Drugim czynnikiem jest efektywny, a przede wszystkim skuteczny system operacyjny. Nad tym wszystkim musi jednak czuwać wykwalifikowana i kompetentna kadra. Mamy bowiem obecnie czas nowych i nieustających wyzwań dla systemu IT. Dlatego właśnie tak duży nacisk stawia się na ITSM.

Wiele firm inwestuje we własne centra obsługi zajmujące się na co dzień nieustannym wsparciem funkcjonalności wszelkich aplikacji informatycznych. Rozwiązują i usuwają oni pojawiające się błędy i problemy, mowa o tak zwanych Atlassian service desk. Czasami zlecają również badanie ich skuteczności firmom zewnętrznym. Tak naprawdę okazuje się, że efektywność pracy tych działów w głównej mierze zależy od odpowiedniego i szybkiego systemu obsługi zgłoszeń. Krótki czas reakcji generuje bowiem mniejsze koszty w przedsiębiorstwie. Okazuje się, że to właśnie na ich opinii podejmuje się wiele kluczowych dla przedsiębiorstwa decyzji.

Oprócz stworzenia właściwego działu zajmującego się wsparciem i obsługą wszelkich aplikacji informatycznych bardzo istotna rzeczą jest również odpowiedni system do obsługi zgłoszeń. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest tutaj tak zwany system ticketowy. Na czym tak naprawdę on polega? Służy przede wszystkim do śledzenia zgłoszeń serwisowych oraz różnego rodzaju innych pojawiających się incydentów. Można go wykorzystywać jako samodzielny system rozwiązywania problemów lub jako element większej platformy zarządzania.