Na czym polega redukcja rozstępów?

redukcja rozstępów

Rozstępy, to problem z którym borykają się przede wszystkim kobiety, które straciły w ostatnim czasie bardzo dużo kilogramów. Problem ten dotyczy również osób, które w nadmiernym stopniu przytyły. Rozstępy nie są bowiem niczym innym, jak po prostu skórą która “nie nadąża” mówiąc potocznie, za wzrostem masy naszego ciała. Rozstępy mogą powodować zaniżenie poczucia własnej wartości oraz  sprawiać, że po prostu nie czujemy się ze sobą dobrze. Zabieg, który polega na tym, że wykonywana jest redukcja rozstępów, jest niezwykle skuteczny. Wykonuje się go w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Co jednak warto wiedzieć na jego temat? Na co należy się przygotować, kiedy wybieramy się na wizytę w gabinecie kosmetologicznym mającą na celu usunięcie rozstępów? Sprawdźmy.

Redukcja rozstępów – jak wygląda?

Pierwszą rzeczą o której trzeba zacząć rozmowę o redukcji rozstępów, jest sposób w jaki wykonywany jest ten zabieg. Najczęściej, redukcja rozstępów wykonywana jest za pomocą laserów.  Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a czas jego trwania to maksymalnie kilkanaście minut. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu,  jednakże jeśli  chcemy uzyskać pełne możliwości tego zabiegu, konieczne jest wykonanie kilku serii. Częstotliwość ich wykonywania, ustalana jest indywidualnie z kosmetologiem. W tym celu przeprowadzana jest skrupulatna rozmowa z pacjentem, której głównym zadaniem jest określenie stopnia  oraz intensywności rozstępów, z którymi się on boryka. Zabieg ten jest wykonywany zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, jednak zdecydowaną większość klientów gabinetów kosmetycznych stanowią w tym przypadku kobiety.

Dlaczego warto zadbać o redukcję rozstępów?

Zalet związanych z wykonywaniem zabiegu redukcji rozstępów jest bardzo dużo. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć przede wszystkim bardzo szybkie rezultaty. Ponadto, zabieg jest nieinwazyjny – nie wymaga ingerencji chirurgicznej – a przy tym całkowicie bezbolesny. Tym samym, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem rozstępów i chcą znacząco poprawić wygląd swojej skóry.