Kiedy powinniśmy się zgłosić po pomoc do radcy prawnego?

Z pomocy radcy prawnego korzysta wiele osób. Nie ma w tym nic dziwnego – przepisy prawne nierzadko skonstruowane są w taki sposób, że laik ich zwyczajnie nie rozumie. Kancelaria prawna to dobre miejsce do którego możemy się udać, Jeśli np. nie jesteśmy pewni tego, co oznacza konkretny zapis np. w naszej umowie o pracę. W jakich innych sytuacjach powinniśmy zgłosić się do kancelarii prawnej? Na to i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Sporządzanie umów cywilnoprawnych 

Pierwszą i najważniejszą usługą po której wykonanie zgłaszamy się do kancelarii prawnej jest sporządzanie wszelkiego rodzaju umów. Dotyczy to tak samo umowy najmu lokalu czy umowy o pracę. Firmy bardzo często korzystają z usług świadczonych przez kancelarie prawne np. w sytuacji kiedy konieczne jest podpisywanie umowy na realizację konkretnej usługi. Zadaniem radcy prawnego jest nie tylko analiza wstępnej umowy ale też wskazanie na istotne aspekty, które powinny się w takiej umowie znaleźć.

Pomoc przy sprawach spadkowych

Z usług kancelarii prawnych korzystamy także w sytuacjach bardzo prozaicznych, a taką z pewnością są wszelkiego rodzaju sprawy spadkowe. Należy jednak zaznaczyć, że testament sporządzany jest  z reguły u notariusza. Radca prawny może natomiast znacząco pomóc nam w wyjaśnieniu najróżniejszych przepisów prawnych czy sformułowań które w takim testamencie się znajdują. Radca prawny może także pomóc w sytuacji konfliktowej – np. takiej w której dwóch spadkobierców nie jest w stanie się ze sobą dogadać. Można zatem powiedzieć, że dobry radca prawny to także mediator. 

Jak zatem wyraźnie widać, sytuacji w których zgłaszamy się do kancelarii prawnych jest bardzo dużo. Nie należy też bać się takich wizyt. Znacznie lepszym rozwiązaniem w momencie kiedy nie jesteśmy pewni jak dokładnie przedstawia się nasza sytuacja prawna, dobry radca prawny jest w stanie nam ją szczegółowo wyjaśnić. Z jego pomocą z pewnością uda nam się uniknąć wielu problemów prawnych.