Najlepsze ciekawostki w Internecie

ciekawostki-humor-podroze

Ciekawostki. Niezwykłe, lecz ciekawe wydarzenia, które wciąż mają miejsce wokół nas. Fakty, które raczej nie powinny mieć miejsca, jednak wydarzyły się w rzeczywistości, dlatego budzą nasze zainteresowanie. Dlaczego tak chętnie śledzimy dziwne informacje, które nie poszerzają naszej wiedzy? Bo to rozrywka dla każdego.

Ciekawostki z Polski – Sadurski.com

Zaskakujące, często zabawne sytuacje przytrafić się mogą każdemu z nas. Zbieg okoliczności, coś poszło nie tak niż zwykle i już jest ciekawie! Lubimy dowiadywać się interesujących faktów o zwierzętach, ludziach, miastach, państwach, o historii dobrze nam znanych przedmiotów. Lubimy też czytać zaskakujące historie i ciekawostki z naszego codziennego życia. Oto kilka krótkich ciekawostek z Polski, z ostatnich tygodni.

Kamień w zupie

• Jeszcze nie przy wszystkich polskich domach stojących obok dróg szybkiego ruchu zamontowano tzw. ekrany. Dlatego mieszkanka Sosnowca, która od lat mieszka w takim domu, przy drodze ekspresowej S1, niedawno z garnka z rosołem wyłowiła kamień. Leżał sobie na drodze, ale wpadł przez okno po tym, jak najechała na niego opona jednego z przejeżdżających tirów.

Najstarszy bumerang

• Najstarszy znany bumerang świata ma 23 tys. lat i został znaleziony… w Polsce. Konkretnie w Jaskini Obłazowej (Karpaty, Kotlina Orawsko-Nowotarska). Został wykonany z ciosu mamuta, ma 71 cm długości i waży 1 kg.

Wszystkie litery alfabetu

• Zdanie: Pójdźmy haftnąć w wklęsłości guberń” jest dosyć dziwne, jednak jest pangramem czyli zawiera wszystkie 32 litery polskiego alfabetu, użyte jeden raz.

Interesujące fakty ze świata

Nie tylko u nas dzieją się oryginalne, dowcipne historie. Jest och pełno na całym świecie, w innych państwach. Oto kilka autentycznych ciekawostek ze świata, o których niedawno donosiły media i odnotował portal Sadurski.com.

Piłkarska cenzura w Iranie

• Piłkarski mecz angielskiej Premier League pomiędzy Tottenhamem i Manchesterem United, został przez irańską telewizję ocenzurowany. Ilekroć w kadrze kamery znalazła się 35-letnia sędzia piłkarska, widzowie z Iranu oglądający mecz w telewizorach, oglądali widoki Londynu. Tych krótkich chwil pokazujących Londyn było ponad 100. Skąd w irańskiej TV niechęć do pokazywania pani sędzi piłkarskiej? Występowała w krótkich spodenkach, co w Iranie jest zakazane.

ciekawostki-humor-podroze

Najstarsza programistka

• Najstarszą programistką na świecie jest 84-letnia Japonka, Masako Wakamiya. 3 lata temu tworzyła aplikację na smartfona Hinadan, która w Japonii stała się hitem. Gra polega na ubieraniu wirtualnych lalek w japońskie stroje.

Chiński smog

• W Pekinie żyją dzieci, które nigdy nie widziały błękitnego nieba, ponieważ zawsze zasnute jest szarym smogiem. Chiński smog, nie tylko nad Pekinem, widać z kosmosu.

Ciekawostki: (c) Sadurski.com. Zajrzyj także na:

DobryHumor.pl – dowcipy i kawały.
Anegdoty.pl – portal z anegdotami, ciekawostkami i humorem.