Czyszczenie kanalizacji w Szczecinie

Na co dzień nie myślimy o naszej domowej instalacji kanalizacyjnej, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w momencie kiedy zaczynają występować problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak ważną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli właściwie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z czasem w domowej kanalizacji zbiera się bowiem bardzo wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie rur. Szczególnie w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi specyfikami do udrażniania zatorów wchodzą w reakcję chemiczną tworząc niełatwy do usunięcia kamień. Z tego względu nie jest wskazane w przewodach starego typu używanie substancji chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy jedynie starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennej eksploatacji trudności z drożnością trafiają się niestety także i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu właściwie dbać o instalację, aby nie dopuścić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zminimalizować ryzyko zapchania rur. Istotne jest, aby nie zanieczyścić odpływów resztkami jedzenia, które mogłyby wylądować w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też zabezpieczyć odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych niewielkimi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne bardzo często zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy też uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego roztopionego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przechodzi ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z pozostałymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją też inne przyczyny zapychania się rur kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane gafami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej kanalizacji lub w momencie jej wykonawstwa. Pomyłki te to na przykład zbyt małe średnice przewodów przy dużej ilości zastosowanych kolanek.

Niestety nawet wspaniale zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w przypadku gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w kanalizacji.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu spłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem bardzo dobrze na drożność instalacji. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu żrących właściwości, które charakteryzują preparaty chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie sygnały jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, sygnalizuje to, że przewody instalacyjne mogły się już po części zapchać. Musimy już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby uchronić przed jej całkowitym zapchaniem. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z niedrożną kanalizacją i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi niedrożnymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo wysokiej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi wziętej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma posiada wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko przyjeżdża na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa przewodów sanitarnych to jest właśnie to w czym firma się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia także kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest także co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Strefa działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.