Zalety schodów z drewna

Schody drewniane na piętro

Schody wewnętrzne coraz częściej stanowią dekoracyjny element wyposażenia. Ich wygląd decyduje o tym, jak będzie wyglądała całość aranżacji. Projekt, użyte materiały oraz montaż mają również bezpośrednie przełożenie na solidność, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. 

Nie tylko schody, ale również inne elementy wykończeniowe często wybieramy właśnie z naturalnego drewna. Widać to szczególnie w postaci podłogi, stolarki okiennej oraz drzwiowej. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu drewno jest jednym z najbardziej przyjaznych materiałów dla domowników. Jeszcze nie dawno nie doceniano możliwości, jakie posiada drewno w przypadku tworzenia schodów. Z czasem jednak sytuacja ta zupełnie się zmieniła, a żelbetowe, ciężkie konstrukcje są już rzadkością.

Jakie są zalety schodów z drewna?

Drewniane wykończenie charakteryzuje nie tylko trwałość, ale i niebanalne piękno. Łatwość obróbki pozwala na stworzenie nawet najbardziej fantazyjnych form, które będą miały zachowaną wytrzymałość na wiele lat. Drewno to także surowiec ekologiczny, który wprowadza do domu przytulny charakter. Wybierając konkretny typ drewna mamy do wyboru dużą różnorodność materiałów oraz właściwości. Podatność drewna na procesy związane z obróbką pozwala na wprowadzanie różnych modyfikacji, uszlachetnianie oraz impregnację.

Wszystkie te cechy sprawiają, że drewno jest bardzo dobrym materiałem do stworzenia schodów. Potrafi ono zapewnić walory estetyczne, jak i solidność i bezpieczeństwo. Mamy do wyboru całą gamę wzorów oraz kolorystyki, przez co nie musimy obawiać się ograniczeń. Dostępne są tutaj liczne dodatkowe udogodnienia, takie jak nadanie połysku, czy efektu postarzania drewna. Schody z tego materiału będą idealnie uzupełniać różne aranżacje, od tradycyjnych po nowoczesne. Możliwe jest wykonanie schodów prostych, spiralnych oraz giętych. Schody można dowolnie kształtować, dzięki czemu mam zapewniony doskonały stopień wyprofilowania.

Proste schody z drewna
Schody z drewna Drewdom

Schody z drewna umożliwiają bezpieczne oraz wygodne rozwiązania nawet wtedy, gdy nie mamy miejsca i jedyną możliwością są dość strome oraz małe stopnie. Schody z drewna to przede wszystkim mnóstwo najróżniejszych rozwiązań, spośród który każdy może wybrać idealne dla siebie i swojej przestrzeni. Można maksymalnie wykorzystać dane pomieszczenie, zapewniając mu funkcjonalność oraz bardzo korzystne walory estetyczne. Materiał jakim jest drewno jest bardzo przyjazny oraz bezpieczny nawet dla małych dzieci. Odpowiednia konserwacja oraz pielęgnacja drewnianych schodów pozwala się nimi cieszyć przez długie lata. Nic dziwnego, że w kwestii wyboru materiałów na schody drewno jest jednym z liderów.