Tarot pomoże Ci poznać siebie!

Czym tak naprawdę jest Tarot? Mimo, że słyszeliśmy już niejednokrotnie o tej okrytej magią talii kart, nie do końca zdajemy sobie sprawę o co tak naprawdę w niej chodzi… Karty te mogą bowiem służyć do wielu celów… Mogą odkrywać zarówno nasze „wielkie”, jak i te „mniejsze sekrety”. Skąd wzięły się te nazwy?

Zacznijmy od tego, że talia Tarota dzieli się na Arkana Wielkie składające się z 22 kart oraz 56 kart należących do Arkana Małych. Większy nacisk w prowadzeniu seansów kładzie się jednak na Wielkie Arkana ponieważ są silniejsze. Oznacza to, że mają większy, a tym samym i bardziej charakterystyczny przekaz. Pokazują nasze obawy jak również i motywacje. Jeśli wróżymy ze wszystkich 78 kart i w rozkładzie pojawi się choć jedna karta Wielkich Arkana, oznacza to, że omawiany problem jest bardzo istotny.

Stąd właśnie „Wielkie Sekrety”. Tak bowiem po łacinie nazywają się karty Wielkich Arkana. Analogicznie więc jak się pewnie domyślacie Małe Arkana są nazywane „Mniejszymi Sekretami”. Małe Arkana dotyczą więc codziennych problemów, z którymi zmagamy się każdego dnia. Niezależnie jakie tematy poruszamy na seansie, Tarot jest nam w stanie powiedzieć wszystko o naszym życiu. Z pewnością udzieli odpowiedzi nawet na te najbardziej dręczące nas pytania.

Okazuje się jednak, że najczęściej poruszanym tematem jest tutaj miłość. Oprócz tego interesują nas również takie zagadnienia jak praca, zdrowie czy kariera zawodowa. Czasami wystarczy, aby karty „powiedziały” nam tylko czy podjęliśmy dobrą decyzję w danym temacie. W odpowiedzi na to wystarczy prosty tarot tak nie. Jeśli temat dotyczy jednak naszej pracy, lepszym rozwiązaniem może okazać się tarot kariery.

Jeśli mamy już możliwość usiąść przed kartami warto zacząć od poznania siebie. Być może jest to klucz do wielu innych problemów. Mówią bowiem, że karty są zwierciadłem naszej duszy. Mogą nam powiedzieć kim naprawdę jesteśmy i wskazać prawdziwy kierunek, w którym powinniśmy podążać. Oprócz nas, Tarot pokazuje osoby, z którymi są związane nasze drogi. Być może okaże się, że blisko nas jest miłość naszego życia, a my nie potrafimy jej dostrzec.