Rola tapety 3d w salonie

Zastanawiasz się w jaki sposób można ciekawie urozmaicić aranżację salonu? Znakomitym pomysłem może okazać się zastosowanie dekoracyjnej tapety ściennej w stylu 3d.

Salon to nie tylko miejsce, w którym pragniemy wypocząć, to także przestrzeń, w której przyjmujemy naszych gości. Nic więc dziwnego, że urządzając wnętrze tego pomieszczenia bardzo nam zależy na osiągnięciu ciekawego, przyjemnego efektu. Nie mamy wątpliwości, że pod względem odmienia atmosfery, klimatu wnętrza, tapety trójwymiarowe są nie do prześcignięcia! Na co warto zwrócić uwagę chcąc wykorzystać zalety tapety 3d?

Fotorealizm tapet 3d

Nie ma wątpliwości, że wykorzystanie tapet przestrzennych ma sens między innymi wtedy, gdy pragniemy realniejszej, imitującej rzeczywistość ornamentyki w postaci balustrad, poręczy, ozdobnych lamp, pikowanej skóry, fal, drewna czy cegły. Rozwiązania tego typu chętnie stosowane są zwłaszcza wtedy, gdy wykonanie pewnych aranżacji znajduje się poza zasięgiem naszych finansów. Wtedy niektóre, bardziej kosztowne detale mogą być po prostu wizualnie imitowane. Przy dobraniu tapety dobrej jakości można osiągnąć naprawdę bardzo ciekawy efekt wizualny.

Typowa tapeta ścienna
Typowa tapeta ścienna, źródło: https://innetapety.pl/tapety-z-efektem-3d

Przestrzeń czy głębia?

To oczywiste, że odpowiednio stosując tapety dekoracyjne, można optycznie także powiększyć niewielkie wnętrza. Można to zrobić na dwa sposoby – albo wykorzystać tapety powiększające przestrzeń, albo tapety tworzące w naszym umyśle wrażenie przejmującej głębi. Jakie przestrzenne tapety są dostępne na rynku produktów wnętrzarskich? Na pewno dobrze sprawdzą się w tej roli rozmaite pejzaże: morza, jeziora, widoki pól, góry czy pustyń. W zasadzie ogranicza nas tylko wyobraźnia! Bardzo ciekawy efekt wizualny można osiągnąć także dzięki zastosowaniu tapet prezentujących rozmaite tunele czy drogi. Chociaż warto przy tym pamiętać, by przy tego typu tapetach kierować się ostrożnością. Dlaczego? Otóż przesadnie wyeksponowana tapeta trójwymiarowa może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego i sprawić, że wnętrze zamiast optycznie się powiększyć, będzie przytłaczać.

A może fototapeta?

Niemniej popularne stały się w ostatnich latach także fototapety. To prawda, że wielu z nas mogą się kojarzyć z tandetnymi papierowymi tapetami sprzed lat. Nic bardziej mylnego! Obecne tapety dekoracyjne wykonywane są często całkowicie innymi technologiami. Za niewielkie pieniądze możemy kupić fototapetę naprawdę niezłej jakości, odporną nawet nawet na mycie i szorowanie. Jak dokonuje się zakupu fototapety 3d? Otóż po prostu z dostarczonej przez producenta bazy obrazów wybieramy ten, który nam się najbardziej podoba, kadrujemy go, by uzyskać pożądane proporcje i zamawiamy potrzebny nam rozmiar. Wielu producentów oferuje także fototapety określonych z góry rozmiarów. Do najbardziej znanych na polskim rynku producentów fototapet należą między innymi: Komar, Taplux, DomDeko, Fixar oraz Pixers. Producentów jest naprawdę wiele, z pewnością znajdziemy markę, która będzie nam odpowiadać.