Podolog z Redy wyleczy grzybicę paznokci

Stopy to części ciała, podejmujące co dzień potężny wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków dziennie, nosząc przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Są w związku z tym szczególnie narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dobrane buty, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że dolegliwości bólowe stóp są bardzo powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To właśnie sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych w czasie chodzenia.


Każdy ból stopy i dyskomfort narusza wzorzec chodu, który wpływa na nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego po upływie pewnego czasu problem, którego początek objawiał się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany choćby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Powodów bólu i chorób stóp jest wiele i nie zawsze są związane z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najpowszechniejsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zazwyczaj, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają intensywnej pielęgnacji bądź, gdy w czasie chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na początku sięgamy po domowe sposoby. Drugim krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi większość gabinetów kosmetycznych nie będzie w stanie sobie poradzić, wtedy może udzielić nam pomocy tylko kompetentny podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszelkie zabiegi podologiczne mają bardzo różnorodny charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód szczegółowej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywanie ran, techniki opatrywania ortopedycznego i diabetologia. Podolodzy szczególnie często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.
Zabiegi podologiczne są dedykowane przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, zmagających się z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, modzele, brodawki grzybicze, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, wrastających i wkręcających. Zajmuje się również indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zgrubiałego naskórka, indywidualnym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem bolesnych miejsc rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.


Jeśli zatem borykacie się z uciążliwymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi przez nią świadczone są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama nieustannie poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby móc pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia rezultat terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda”, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mają możliwości samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać osoby w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się również zabiegi kosmetyczne. Jest to wyjątkowa okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odcisków, wrastających paznokci, czy pęknięć na zrogowaciałej skórze stóp, nie wahajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zatroszczyć się o stopy, aby były zdrowe, piękne i mogły służyć nam przez resztę życia.