Oprogramowanie do magazynu LoMag

Prowadząc własne przedsiębiorstwo  z magazynem towarów konieczne  jest utrzymanie  chronologii w  dokumentach magazynowych.   Przy  niekończącym się przepływie towarów i bieżącej obsłudze  klientów   nie trudno  o chaos. Dlatego też, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej nieocenione  jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to  system przeznaczony  do obsługi magazynu  małych i średnich przedsiębiorstw. Jest nie tylko  banalny w obsłudze, ale także  użyteczny.  Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala wygenerować  takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu  – WZ, przyjęcie magazynowe  – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW,  przychód wewnętrzny –  PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd. Aplikacja  umożliwia generowanie, przechowywanie i zarządzanie setkami takich dokumentów.

Są one odpowiednio  klasyfikowane  i  systematyzowane,   dzięki czemu  przedstawiane  są w przejrzysty  sposób nawet przy ich dużej ilości.  Każdy  dokument jest  samoczynnie  zapisywany w pamięci, aby można było do niego wrócić i nanieść ewentualne poprawki.  Dokumenty są również automatycznie numerowane, a nadawane numery są niepowtarzalne, co ułatwia późniejsze odszukanie dokumentu.  Program do magazynu LoMag pozwala administrować dowolną ilością magazynów,  działających całkowicie niezależnie. W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel.   Dodatkowo  pozwala na zarządzanie kilkoma  firmami z jednego komputera. Każdy towar umieszczony w systemie może mieć dowolną jednostkę miary i należeć do dowolnego magazynu.  Program magazynowy nie tylko  pozwala na wykorzystanie każdej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu  uproszczenia  przesunięcia towarów między magazynami  wprowadzony został  dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić  czasochłonnego generowania dokumentów korekt. Istnieje możliwość  wprowadzenia nieograniczonej ilości towarów.  System obsługi magazynu LoMag wykorzystuje  najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skupiono  się  szczególnie na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i bezproblemowe  prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym  system magazynowy  bardzo dobrze współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami.  W jednej firmie może być aż kilkanaście stanowisk z zainstalowaną aplikacją. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów.  Kluczowym  zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi,  w pierwszej kolejności sprzedażą i dostawą.

Umieszczenie  danych każdej z tych operacji jest  zdumiewająco  proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny program może wyświetlać  z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik  sam może podjąć decyzję, z jaką dokładnością wartości te system ma przedstawiać.  Zarządzanie magazynem  bardzo  usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu.   System powiadamia  użytkownika o  niezgodnościach między stanem w programie a faktycznym stanem magazynu.  Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo  interesującą  funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie  przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości  konkretnych  towarów. Funkcja ta jest niezwykle przydatna,  aby w systemie odtworzyć  zaistniałe zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także  wygenerowanie raportów według  wybranych  kryteriów. Można utworzyć raport z  danego dnia, a nawet z konkretnej  godziny. System uwzględnia  także dokonane korekty. Oprogramowanie  jest  przystosowane   do potrzeb  użytkownika  także pod względem informacji o kontrahentach. Daje on możliwość utworzenia  bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON. Można także  odszukać danego kontrahenta według dowolnego klucza.  System wprowadza dodatkowo  ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu  zwiększenia funkcjonalności programu LoMag  jego twórcy wprowadzili  możliwość dostosowania  dokumentacji i raportów do  własnych  potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie szablonów  własnych dokumentów  wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet,  pozwala także na import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo  upraszcza  zarządzanie magazynem. To aplikacja  banalnie  prosta w obsłudze, funkcjonalna,  niezawodna i dobrze przemyślana.  Jest ona doskonale dostosowana  do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji  niezbędnych  w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest  ciągle  ulepszany poprzez aktualizacje, aby sprostać  oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.  Pozwala oszczędzić czas i pomaga sprawnie zarządzać magazynem.  Warto  wyposażyć w niego swoją firmę.