Okleina ścienna 3D – nowoczesny design

Jeszcze kilkanaście lat temu wykańczając ściany w naszych domach wyłącznie je malowaliśmy. W dodatku był to zazwyczaj tylko jeden kolor na wszystkich ścianach. Na szczęście czasy te nieodwracalnie minęły. Nawet jeśli współcześnie wykańczając pomieszczenie malujemy je farbami, często dodajemy do tego jeszcze inne nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim nasze pomieszczenia nie będą już surowe i zimne jak kiedyś, tylko staną się dodatkowo bardziej przytulne.

Do wykończenia ścian możemy zastosować bowiem mnóstwo ciekawych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań, które obecnie oferuje nam rynek. Należą do nich między innymi: kamień, cegła, tynk dekoracyjny, boazeria czy tapeta. Ta ostatnia stała się obecnie najczęściej wybieraną formą wykończenia, tym bardziej, że stwarza dużo możliwości. Dzięki niej w bardzo szybki sposób możemy diametralnie zmienić charakter prawie każdego pomieszczenia w naszym domu. Obecnie dostępne na rynku tapety są gatunkowo bardzo dobre i mogą nam służyć przez długi czas. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to dość szybka forma wykończenia ścian.

Szeroka gama szablonów sprawi, że w jeden dzień z normalnego pokoju możemy znaleźć się w bajkowym świecie dziecka lub w uroczej i romantycznej sypialni z nastrojowymi świecami na ścianach. Ostatnio często stosowane są też tapety upodabniające się do kamienia czy cegły. Ściana ze stuletniej kamienicy w naszym świeżo wykończonym domu z pewnością zrobi wrażenie. Takie motywy mogą być ozdobą pomieszczeń często użytkowanych, mowa na przykład o korytarzu. W dodatku potrafią zmylić wiele osób, do złudzenia bowiem przypominają prawdziwą cegłę czy kamień.

Kluczowe jednak, aby to nie była zwyczajna, standardowa tapeta. W celu uzyskania jak najlepszego efektu bardzo ważne jest, aby była to specjalna okładzina ścienna tak zwana tapeta 3D. Zadowoli ona z pewnością wielbicieli trójwymiarowości na ścianach oraz optycznych iluzji.

Jest to idealna alternatywa dla kosztownych i pracochłonnych rozwiązań. Sprawdza się również jako tło wokół kominka czy uzupełnienie innego elementu wystroju. Okładziny ścienne 3D mogą bowiem współtworzyć spójną całość z aranżacją wnętrza, bądź stanowić gustowny akcent w wyciszonym pomieszczeniu. W obecnych czasach wybór tapet jest bardzo duży, dzięki czemu każdy znajdzie tu tapetę idealną dla siebie. W dodatku są oferowane nie tylko w rolkach, ale również w powierzchniach dostosowanych do wielkości określonej ściany z konkretnych zamówień.

Szeroką ofertę różnego rodzaju tapet ściennych, od tych zwyczajnych po okładziny ścienne w formacie 3D, znajdziecie w sklepie internetowym INNETAPETY. Na pewno zadowolą one niejednego klienta. Posiadają one bowiem przeróżne motywy, z których każdy znajdzie ten idealny do swojego wnętrza. Od prostych i jasnych skandynawskich motywów, po oryginalne tapety 3D, które zmylą z pewnością niejedno oko. Dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób odmienić każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu.