Najlepsze konta oszczędnościowe

Zastanawiasz się jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze?

Większość Polaków w obecnych czasach posiadając wolną gotówkę skłania się głównie ku lokatom oszczędnościowym. Tak wynika z najnowszych badań. Są to bowiem nie tylko najstarsze, ale przede wszystkim jedne z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania kapitału. W dodatku w przypadku braku gotówki, w każdej chwili możemy wypłacić swoje pieniądze.

Jeśli więc zdecydowaliśmy się już na lokatę, jak w takim razie wybrać tę najlepszą dla nas? Artykuł ten z pewnością podpowie Wam w jaki sposób znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Tradycyjne konta bankowe nie dają nam takich zysków jakie może nam zagwarantować konto oszczędnościowe. Często nie biorą nawet pod uwagę inflacji, która powoduje, że nasze pieniądze z czasem tracą na wartości. Samo założenie rachunku oszczędnościowego wiąże się już niejednokrotnie z określoną prowizją. Jednak każdy bank rządzi się swoimi prawami i warto przyjrzeć się ich poszczególnym ofertom, aby wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Nie musimy jednak w tym celu wychodzić z domu i spacerować od banku do banku. Pomoże nam w tym bowiem tak zwany ranking lokat. Znajdziemy w nim zawsze aktualne zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych, a mianowicie tych gwarantujących najwyższe oprocentowanie. Konta oferujące mniej niż 2 procent w skali roku są w takim zestawieniu całkowicie pominięte.

Jednak tego typu ranking to nie tylko najlepsze konta oszczędnościowe. Możemy znaleźć tam bowiem zarówno lokaty długo- jak i krótkoterminowe. Przy każdym z nich znajdziemy również minimalny termin lokaty oraz kwotę jaką musimy wpłacić, aby uzyskać określony procent. W zależności od tego czy jesteśmy firmą czy zwykłym Kowalskim, banki także

proponują nam inne rozwiązania. Niejednokrotnie w tego typu rankingach zobaczymy również różnego rodzaju promocje bankowe, z których naprawdę warto skorzystać.

Niezależnie więc czy zamierzamy wpłacić pieniądze na konto prywatne czy firmowe, czy chcemy ulokować 10000 czy 100000 zł, ranking lokat z pewnością pomoże nam znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie.