Modułowe skrzynki na listy idealne do bloków i budynków wielorodzinnych

Każdy budynek mieszkalny , bez względu na liczbę zamieszkujących w nim osób, musi być wyposażony w skrzynkę na listy. Wyjątkowo istotne jest to w przypadku  budynków wielorodzinnych , dla których stworzono specjalny rodzaj skrzynek a mianowicie skrzynki na listy modułowe.  Jest to specjalna kategoria skrzynek , która jest przeznaczona dla dużej liczby mieszkańców i lokatorów.

Właściciele i zarządcy budynków wielorodzinnych, którzy są odpowiedzialni za umieszczenie skrzynki pocztowej, mają obecnie do wyboru ogromny wachlarz skrzynek przeznaczonych dla większej liczby lokatorów.  W ofertach producentów znajdziemy skrzynki lokatorskie do montażu wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, wolnostojące i montowane na ścianie, a dostępna kolorystyka jest w zasadzie nieograniczona.  Należy jednak wspomnieć, że modułowe skrzynki na listy mają jedna ogromną zaletę. Składają się z modułów, które w zależności od liczby lokatorów można dodawać lub odejmować. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż przy pojawieniu się nowych lokatorów nie trzeba wymieniać całej skrzynki, wystarczy tylko dodać kolejny moduł.

skrzynki na listy modułowe

Oprócz strony estetycznej i funkcjonalnej skrzynka na listy  musi jednak odpowiadać konkretnym standardom i wymogom, które są określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2003 roku. Rozporządzenie wymaga, aby skrzynka na listy pomieściła przesyłkę o wymiarach 229 mm x 324 mm, czyli w formacie C4, a łączna grubość przesyłek, które może pomieścić skrzynka powinna wynosić minimum 60 mm.  W Rozporządzeniu zostały określone również standardy dotyczące budowy skrzynki, a mianowicie otwór wrzutowy powinien być skonstruowany tak, aby uniemożliwić  wyjęcie korespondencji lokatora lub mieszkańca osobie do tego niepowołanej.  Skrzynki modułowe powinny także być odpowiednio oznaczone i przyporządkowane do numeracji każdego lokalu mieszkalnego, ponadto każda skrzynka musi mieć niepowtarzalny klucz.  Dodatkowo skrzynki powinny wisieć w miejscu ogólnodostępnym i na odpowiedniej wysokości, aby przedstawiciel poczty miał do niej łatwy dostęp.

Chcąc być pewnym, że zakupione przez  nas skrzynki  modułowe spełniają określone przepisami kryteria, najlepszą decyzją będzie zakupienie ich w sklepie internetowym www.skrzynkipocztowe24.pl.  Jeśli dokonacie zakupu skrzynek lokatorskich na tej właśnie stronie możecie być pewni, że spełniają one nie tylko krajowe, ale i europejskie wymogi. Dodatkowo skrzynki znajdujące się w ofercie odznaczają się bardzo bogatym wzornictwem i różnorodną kolorystyką, co pozwala na idealne dopasowanie skrzynki do budynku, w którym, lub na którym ma się ona znajdować.