Jak sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z zagranicy?

Bardzo dużo osób z różnych krajów niezmiennie wyjeżdża za granicę. Taka migracja ma z pewnością najróżniejsze przyczyny. Między innymi chcą oni znaleźć bardziej opłacalną pracę. Rynek otwiera bowiem przed nimi nowe możliwości. Poza tym z roku na rok nieustannie powiększa się ich liczba i nie zamierzają oni wcale powracać do kraju.
Jeszcze dwadzieścia lat temu często było słychać stwierdzenie, że wyjeżdżają oni „ za chlebem”. Współcześnie jednak czasy emigracji zarobkowej już się niewątpliwie skończyły. Mnóstwo osób osób otrzymuje odpowiednią pracę w rodzimym kraju, a w konsekwencji tego emigracja ma całkowicie inne podłoże. Okazuje się bowiem, że ludzie mieszkający już dość długo w innym kraju, zaczynają ściągać tam swoje rodziny. Wysyłają tam dzieci do szkoły i nie myślą nawet o powrocie.
Jednak migracja to niestety nie tylko same korzyści. Musimy również brać pod uwagę jej negatywne strony. Co w sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich poniesie śmierć w innym kraju? Gdy jest wszystko dobrze nie myślimy nawet o takich rzeczach. Zdarzają się jednak przeróżne wypadki, a poza tym niektórzy mieszkają tam już naprawdę długo…
Fakty niestety wskazują, że wzrasta ilość ludzi, którzy w ostatnim czasie umierają poza granicami swoich rodzimych krajów. Jak przetransportować wtedy ciało do Polski? Tym bardziej, że w takiej sytuacji trzeba działać naprawdę szybko. Jeszcze kilkanaście lat temu takie przypadki zdarzały się rzadko. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W dodatku Polacy przeważnie decydują się na przewóz ciała do Polski. Nawet jeśli myślą o kremacji, ma ona miejsce dopiero na terytorium kraju. Dzięki temu rodzina ma możliwość „pożegnania” się ze zmarłym.
Istnieje na szczęście mnóstwo firm zewnętrznych zajmujących się sprowadzaniem zwłok z prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej. Możemy więc skorzystać z ich usług i przy powstałej tragedii powierzyć im sprawy urzędowe.
Przy dużej ilości tego rodzaju przedsiębiorstw jak wybrać tę najbardziej profesjonalną firmę? Długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych posiada przedsiębiorstwo CHARON Usługi Pogrzebowe. Spowodowało to, że posiada wielu partnerów na całym świecie. Dzięki temu jest w stanie szybko i sprawnie załatwić wszelką dokumentację niezbędną, by sprowadzić ciało do Polski. Zwracają też uwagę na jeszcze inne istotne rzeczy. Dowiadują się chociażby jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły.
Jeśli spotkała Was taka tragedia i ktoś z Waszych bliskich poniósł śmierć poza granicami naszego kraju nie przejmujcie się o wszelkie formalności. Oddajcie to w ręce sprawdzonej firmy, która profesjonalnie i z należytym szacunkiem sprowadzi ciało do Polski. Skontaktujcie się w tym celu z przedsiębiorstwem Centrum Pogrzebowe Charon. Pracujący tam wykwalifikowani fachowcy pomogą Wam przebrnąć przez wszystkie formalności w tym jakże trudnym dla Was czasie.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: http://international-funeral.eu/