Gdzie kupić odpowiedni podkład pod panele?

Jaki podkład pod panele powinniśmy wybrać? Dużo osób zadaje sobie to pytanie gdy zamierza zmienić podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które podają, że panele podłogowe można niekiedy układać nawet bez podkładu. Jednak jest to bardzo błędne stwierdzenie, a podkład należy położyć pod każdą podłogą stworzona z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko zapobiegają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale głównie gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Kładąc panele we własnym domu nie powinniśmy w ogóle zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem w pierwszej kolejności rozważyć jaki rodzaj podkładu będzie właściwy, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele przedsiębiorstw zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na bardzo dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się idealny do naszego domu. Jeśli na przykład mamy założone w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany odpowiedni podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Tworzywa te cechują się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Ma on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad nieogrzewanym pomieszczeniem lub słabo izolowanym, a nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto kupić dobry podkład pod panele, który na pewno zrekompensuje nam straty ciepła. Wspaniałym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele skupią się pewnie na innej bardzo ważnej dla nich rzeczy, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się przeróżne dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze rozmowy sąsiadów czy zabawy ich dzieci. Tak samo w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy też zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkiem wyeliminować tych dźwięków. Możemy natomiast je zredukować stosując podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, niewątpliwie znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Przedsiębiorstwo to posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli jednak zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.

Źródło: podlogi24.NET