Firma Digital – VHS na DVD

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modnym w tamtych czasach sposobem na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Stworzona została przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką renomę. Jej bardzo dużą konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. Jednak pomimo tego, że rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo łatwiejszym rozwiązaniem, a po za tym był dużo tańszy. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta ta była skierowana szczególnie do użytku domowego. Jednak z czasem powstało bardzo dużo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ilością znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak razem z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a przede wszystkim mniej skomplikowane rozwiązania, dające przy tym dużo więcej możliwości. Mowa o płytach DVD, Blu-Ray, jak również i przenośnych dyskach. W porównaniu do nowych rozwiązań odtwarzanie kaset VHS okazało się dużo bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Dzięki nowym możliwościom zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety nadal bardzo dużo osób trzyma jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane wyłącznie za pomocą magnetowidu. W dodatku obecne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie współpracować z tym sprzętem. W konsekwencji nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartości tego typu kaset, a na wielu z nich zapisane są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu stracić. Co więc najlepiej zrobić w takiej sytuacji?
Na szczęście nie musimy się tym niepokoić. Na rynku mamy aktualnie bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się na co dzień kopiowaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które stosujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy zapisane na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim w każdej chwili będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie polepszymy tym jakości zapisanych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej praktykowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane profesjonalnie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających stosowną wiedzę, potrzebne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to trudne działanie. Jednak opłaca się powierzyć je specjalistom w tej branży. Bardzo dobrą firmą, która zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. W dodatku cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają też w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: https://www.evhs.pl/przegrywanie-vhs-na-dvd.html