Badanie zasięgu sieci WiFi

Wielu ludzi obecnie nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go też w swoich smartfonach.
W domach pracuje on głównie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz olbrzymich korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi sprzedaje tylko za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych korporacjach wymiana informacji między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie. 
Na szczęście wysokiej klasy, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zagwarantować szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom osób. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Istotne jednak, aby wprowadzając do korporacji sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to właściwie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem olbrzymie doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki usatysfakcjonowanych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Zasadniczym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w olbrzymim zakładzie jest przede wszystkim wykonanie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu.
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko przytoczone wcześniej doświadczenie, ale również stosowne ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z ogromnej gamy dedykowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi z pewnością zdaje sobie sprawę na czym polega sprawne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również dedykowanych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży zdołają zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
W dodatku w swoich działaniach opierają się o normy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od konkurencji w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te prowadzone są przeważnie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.

Źródło: https://akademiawifi.pl/wlan/projektowanie/profesjonalne-projektowanie-sieci-radiowych-wifi