Znajdź idealne dla siebie biuro rachunkowe!

Planując współpracę z biurem rachunkowych wiele przedsiębiorstw ogranicza się zazwyczaj do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Wachlarz świadczonych prac rachunkowych proponowanych przez biura jest na ogół podobny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Zalicza się do niego obsługa kadrowo-płacowa oraz rachunkowość podatkowa. Każde wykwalifikowane profesjonalne biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na zbliżonym poziomie. Występują tu jednak pewne różnice. Wynikają one między innymi z wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych nabywców, tym każdy poszczególny klient staje się bardziej anonimowy. W niewielkim biurze rachunkowym da się zauważyć indywidualny stosunek do klienta, sprawniejszą z nim komunikację, a co za tym idzie także szczegółowe uwzględnianie jego potrzeb. Jeśli zajdzie konieczność małe biuro rachunkowe jest gotowe rozstrzygnąć jego pilne problemy nawet poza zwykłymi godzinami pracy biura.

W ogromnych biurach pojawia się również bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz wydłużony czas obiegu poszczególnych informacji, które mogą źle wpływać na jakość pracy. Może to także spowodować opóźnienia z wprowadzaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie wpłynąć na wynik finansowy.

Duże biura rachunkowe posiadają również i zalety, mają bowiem szerszy zakres specjalizacji dzięki czemu mogą zaproponować klientom usługi przekraczające normalną rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, jeśli chcą usługowo prowadzić księgi rachunkowe muszą posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, znaczy to, że nie otrzymuje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie posiada takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając dobrego biura rachunkowego niestety zwraca przede wszystkim uwagę na cenę oferowanych usług. Wielokrotnie zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe obniżają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niewystarczających kwalifikacjach, którym mogą wypłacać małe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwo Kwalifikacyjne posiada wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto najpierw zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych oczekiwań musimy sprawdzić jaki zasięg działania ma określone biuro rachunkowe. Bardzo ważne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale również i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy zmuszeni zmieniać biura rachunkowego. Za przykład profesjonalnego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale także KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też sporządzaniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim zakresie działań gwarantuje całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko funkcję biura księgowego, jako pełnomocnik może też reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.