Witaminy dla biznesmenów. Jakie odżywki powinny stosować osoby prowadzące biznes

 

Biznesmeni to osoby, które zazwyczaj maja mnóstwo na głowie. Muszą pamiętać o wszystkich spotkaniach, zachowywać uwagę przy długich rozmowach. Utrata koncentracji lub zapomnienie o spotkaniu może ich kosztować bardzo wiele. Z tego powodu powinni oni korzystać z suplementów bogatych w minerały i witaminy poprawiające pamięć i koncentrację.

Witaminy

Witaminy z grupy B znakomicie wpływają na działanie mózgu. Należy wyróżnić tu przede wszystkim witaminę B1, która odgrywa ważną rolę w przekazywaniu impulsów nerwowych, a także witaminę B6, która poprawia ogólne funkcjonowanie mózgu. Nie można także zapomnieć o witaminie PP, której braki prowadzą do problemów z pamięcią i koncentracją.

Minerały

Nie samymi witaminami „nakarmimy” nasz mózg. Na poprawę pamięci najlepiej sprawdzi się magnez, który dodatkowo wspomaga koncentracje i łagodzi stres i napięcie, na które biznesmeni są szczególnie narażeni. Równie ważny jet wapń, który pomaga w przewodzeniu impulsów nerwowo-mięśniowych. Potas natomiast wspomaga dotlenienie mózgu i działanie komórek nerwowych. Żelazo jest znakomitym nośnikiem tlenu. Dba o odpowiednie dotlenienie mózgu.

Odżywki

Dobrym pomysłem będzie korzystanie z odżywek zawierających żeń-szeń. Zwiększa on odporność psychiczną i fizyczną. Poprawia koncentrację i pamięć, a także zmniejsza stres i eliminuje stan wyczerpania nerwowego i fizycznego. L-tyrozyna wpływa natomiast na poprawne działanie przysadki mózgowej. Łagodzi stres i poprawia czujność Bierze także udział w powstawaniu neuroprzekaźników, przewodzących impulsy z układu nerwowego do mózgu i mięśni.

Dobierz sobie najlepsze witaminy i prowadź swój biznes skuteczniej!