Utracone dane – jak je odzyskać?

W obecnych czasach technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Młodsze pokolenie nie potrafi sobie nawet wyobrazić jak społeczeństwo mogło żyć bez telefonów komórkowych jeszcze kilkanaście lat temu. Kiedy to połączenia można było wykonywać jedynie z ustawionych w najbardziej ruchliwych punktach miasta budek telefonicznych lub z telefonów stacjonarnych, które w dodatku były zamontowane nie w każdym domu.

Współcześnie każdy z nas ma własny telefon komórkowy, który zawsze nosi przy sobie. Ułatwia nam on znacznie życie, ponieważ kiedy tylko potrzebujemy możemy skontaktować się z przyjaciółmi lub rodziną oraz w każdej chwili możemy sprawdzić gdzie znajdują się właśnie nasze dorastające już dzieci.

Jednak nowoczesne telefony komórkowe, nie są już nawet nazywane telefonami tylko smartfonami, gdyż nie służą wyłącznie do wykonywania połączeń. Obecnie są wykorzystywane do wielu przeróżnych rzeczy posiadają bowiem mnóstwo funkcji. Mamy w nich nie tylko aparat fotograficzny bardzo dobrej jakości, ale także dostęp do internetu, nawigację i wiele innych ciekawych aplikacji. Fakt, iż telefon komórkowy daje nam tyle możliwości spowodował, że wiele osób jest wręcz od niego uzależnionych.

Nie chcą oni nawet myśleć o sytuacji gdy mógłby się zgubić bądź zepsuć. Dlatego gdy urządzenie nagle ulegnie zalaniu bądź zdarzy się inne uszkodzenie mechaniczne w wyniku którego przestajemy mieć dostęp do danych zawartych w telefonie większość z nas z pewnością wpada w panikę. W takiej sytuacji nie zdajemy nawet sobie sprawy gdzie szukać pomocy. W pierwszej kolejności wielu z nas pomyśli o naprawię urządzenia, jednak nie zawsze wiążę się to z odzyskaniem danych. Na rynku znajduje się na szczęście wiele firm dla których odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego, dysków twardych komputera czy innych tego typu urządzeń nie tylko z urządzeń mobilnych nie stanowi żadnego problemu. Przykładem może być firma Megaserwis z Warszawy, która jako jedna z nielicznych firm pobiera opłatę jedynie za odzyskanie utraconych danych, a nie jak u konkurencji podjęcie próby, które może okazać się nieskuteczne.