Telefon dla seniora z GPS

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy  stał się nieodłącznym towarzyszem większości z nas.  Większość  telefonów i smartfonów  potrafią bez większego problemu obsługiwać nawet kilkuletnie dzieci. Niestety nie można tego samego powiedzieć o ludziach w podeszłym wieku, którzy wychowywali się w czasach bez  wszechobecnej technologii.

Osobom starszych zwyczajny telefon komórkowy, nie wspominając o smartfonie, może przysporzyć bardzo wielu problemów. Najpierw pojawiają się kłopoty z nauczeniem się jego obsługi, inne problemy mogą wyniknąć ze słabego wzroku lub gorszej koordynacji ruchowej osoby starszej.

Aby zwiększyć komfort korzystania z telefonów komórkowych większość producentów wzbogaca swoją ofertę o telefony stworzone właśnie z myślą o seniorach.

Ich możliwości są nieco ograniczone w stosunku do nowoczesnych smartfonów, ale dla osób starszych ich możliwości są wystarczające, a nawet zbyt rozbudowane.

Wybierając telefon dla osoby starszej musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze telefon powinien posiadać prosty interfejs, który pozwoli na swobodne korzystanie z funkcji telefonu bez niepotrzebnego stresu. Osoby starsze w pierwszej kolejności chcą zadzwonić  i odebrać połączenie, dlatego te funkcje i książka adresowa powinny być widoczne i łatwo dostępne.  Bardzo ważne jest, aby urządzenie miało duży wyświetlacz z dobrym kontrastem oraz  duże przyciski z numerami i funkcjami.  Duże przyciski z podświetleniem pozwolą na szybkie wybranie numeru i  ułatwią napisanie smsa. Jeśli wyświetlacz jest standardowych rozmiarów, należy zwrócić uwagę na to, aby posiadał duże napisy i ikony.

telefon dla seniora z gps

Starsze osoby bardzo często borykają się z problemami ze słuchem, dlatego też telefon dla nich przeznaczony powinien być wyposażony w mocny głośnik, który umożliwi komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych.

Bardzo wiele telefonów dla osób starszych jest wyposażonych w funkcję SOS i nadajnik GPS. Telefon dla seniora z GPS jest szczególnie przydatny w przypadku osób z początkami demencji lub Alzheimera, które po samodzielnym wyjściu na spacer mogą mieć problemy z powrotem do domu. Lokalizator GSP umieszczony w telefonie pozwoli członkom rodziny za pomocą aplikacji w ich smartfonach szybko odszukać seniora i pomóc mu wrócić do domu. Funkcja SOS natomiast pozwala w przypadku zagrożenia lub gorszego samopoczucia,  jednym kliknięciem przesłać wybranym członkom rodziny wcześniej ustaloną wiadomość tekstową. W ten sposób rodzina ma możliwość szybko zareagować i udzielić osobie starszej pomocy.

Telefon dla seniora z GPS to bardzo przydatne urządzenie, nie tylko dla osoby starszej, ale i dla członków rodziny. Umożliwia seniorowi nawiązywanie kontaktów, ale także poczucie bezpieczeństwa. Warto w niego zainwestować, aby nie wyłączać osób starszych z życia społecznego i nie ograniczać im dostępu do nowoczesnych technologii.