Szukasz noclegu w Górach Świętokrzyskich?

Bardzo dużo ludzi myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd głównie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile wrażeń czeka na nas w najbardziej tajemniczych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to jedne z najstarszych gór w Polsce, które w dodatku mają bardzo interesującą budowę geologiczną. Wynika ona z wielu zmian jakie wydarzyły się przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale też i na jej powierzchni. Ich najwyższym szczytem jest Łysica, która znajduje się w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry z dużą liczbą rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Przez co od wieków były tematem do legend gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A głazy znajdujące się na zboczach Łysicy były uznawane za ich stołki.

Wybierając się na wczasy w Góry Świętokrzyskie trzeba nastawić się na aktywnie spędzony czas wolny, jest tam bowiem bardzo dużo ciekawych miejsc do obejrzenia. Oprócz wycieczek po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać sekrety dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które wolą aktywny wypoczynek będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc odpowiada Wam taka forma rekreacji wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który z pewnością Was usatysfakcjonuje to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten znajduje się bardzo blisko głównych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb urlopowiczów. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Świetnie nadaje się również do wyjazdów w większym gronie. Kwaterę tutaj może bowiem znaleźć nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ ośrodek agroturystyczny posiada aż piętnaście pokoi do wynajęcia. W związku z tym bardzo dużo osób rezerwuje je w ramach imprez integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mają możliwość wynajęcia całego terenu z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim obiektom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych chwil podczas wspólnych wyjazdów firmowych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, super imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. Pensjonat agroturystyczny mieści się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj dużo miejsca do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Znajdują się tutaj także ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które idealnie nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku także ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie idealnie nadaje się również do organizowania wakacji dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mają możliwość nie tylko wspaniale się bawić, ale również zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Ogromny ogrodzony plac z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc idealnym miejscem do zaplanowania fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma zabawami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.