OGRZEWANIE KOŚCIOŁÓW PRZY UŻYCIU PROMIENNIKÓW PODCZERWIENI

Kościół w dzisiejszych czasach uwspółcześnia się. Również jeśli chodzi o ogrzewanie. Obiekty sakralne kojarzą się głównie z grubymi murami i wiecznym chłodem, który panuje w środku. Ogrzanie budynku na ogół nie należy do najtańszych, a do tego tradycyjne kaloryfery mogłyby niekorzystnie wpływać na wygląd wnętrza. Jest jednak na to jeden sposób: promienniki elektryczne.

TANI SPOSÓB NA OGRZANIE DUŻEJ POWIERZCHNI

Promienniki podczerwieni pozwalają dość szybko ogrzać nawet dużą przestrzeń. Nie wywołują cyrkulacji powietrza, a bezpośrednio oddziałują na nawy oraz ludzi. Ciepło wyczuwalne jest tuż po uruchomieniu urządzenia. Do tego obsługa promienników elektrycznych jest prosta. Można obsługiwać je tak, jak światło – za pomocą przycisku, lub wykorzystać specjalny sterownik, który pozwoli na ustawienie upragnionej temperatury.  Promiennik zasilany jest siecią elektryczną, dzięki czemu jego eksploatacja jest tańsza, niż przy tradycyjnym CO.

A CO Z WNĘTRZEM?

Jak wspomnieliśmy, kaloryfery potrafią szpecić wnętrze. Nie zawsze wyglądają atrakcyjnie. Dodatkowo do ogrzania dużej powierzchni potrzebujemy wielu dużych gabarytowo grzejników, co zajmuje też sporo miejsca. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli wybór padnie na promienniki elektryczne. To niewielkie urządzenia, które umieszczane są na antresolach, ścianach lub sufitach. Dodatkowo są one tak projektowane, aby nie rzucały się w oczy, a raczej zlewały z otoczeniem. Nie ma więc ryzyka, że ich wygląd będzie kłócił się ze sztuką sakralną.

MĄDRY WYBÓR

Wybierając promienniki podczerwieni, warto zwrócić uwagę na ich moc, model i producenta. Jednymi z najlepszych na rynku lamp są TERM2000. Posiadają one 6-letnią gwarancję i wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu służą nieprzerwanie przez wiele lat. Można znaleźć je na stronie irsystem.pl. Profesjonalna obsługa pomoże nie tylko w dokonaniu wyboru, ale i przygotuje projekt rozmieszczenia urządzeń w kościele tak, aby ich działanie było jak najbardziej efektywne.