Masz samochód do kasacji?

Biorąc pod uwagę fakt, że po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starszych aut oraz koszty napraw bardzo szybko rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego złomowania. Nie opłaca się więc reperować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel decyduje o ostatecznym losie auta, ubezpieczyciel bowiem wypłaca poszkodowanemu różnicę między ceną pojazdu przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już tylko do właściciela.
Niektóre firmy proponują odkupienie staroci, w wyniku czego nadal jeżdżą po polskich drogach pojazdy z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny znaleźć się na złomie. Dużo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli reperować auto, kupując często części nieoryginalne, kilkakrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu jakaś suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Przy sprawnym aucie mamy prawie 100 procentową pewność, że nabywca się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy mogli spać spokojnie. Jeśli pojazd jest dużo starszy, a jego wartość jest bliska wartości złomu nie jest już to tak bardzo oczywiste. Pojawia się też ryzyko, że nowy nabywca nie dokona przerejestrowania samochodu na siebie. W momencie gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas ogromne kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli również spać spokojnie. Dobre elementy trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na własne utrzymanie, a zepsute elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Ostateczna wartość jaką Stacja płaci za oddane auto zależy wyłącznie od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wpisanej w dowód rejestracyjny. Jeśli chcemy sprawdzić ile otrzymamy za nasz samochód, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami pojazdu po wypadku i zdecydujecie się na jego złomowanie, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Firma ta powstała w 2003 roku z pomysłu dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się jedynie skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem poszerzyła zakres swojej działalności. Z biegiem lat wprowadzono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę zepsutego sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Zakres działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, kasację oraz demontaż samochodów, które ze względu na niesprawność techniczną czy wiek nie kwalifikują się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym funkcjonuje już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku złomowania wielu samochodów ma w ofercie również mnóstwo części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego samochodu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz nieustanny rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi zakładami z branży.
Jeśli jesteś więc zdecydowany na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie potrzebujesz. Otrzymasz tam wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania auta w Urzędzie Komunikacji. Dają gwarancję atrakcyjnych cen, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. Działają przede wszystkim na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Firma ta przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również samochody wszystkich marek.
Wielu właścicieli do swoich już wiekowych aut jest mocno przywiązana, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż konieczna jest już ich kasacja, przetrzymują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to błędne zachowanie, przyczynia się bowiem do spadku poziomu wartości samochodu. W sytuacji gdy na podwórku lub przed blokiem zalega niesprawne auto, jego złomowanie jest najlepszym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyna najwłaściwsza legalna droga na pozbycie się niesprawnego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym rozwiązaniem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony ogromnym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Artykuł na podstawie: http://wigmet.pl/