Jak wybrać groomera?

Strzyżenie psów staje się coraz bardziej popularne, również w Polsce. Proste zabiegi pielęgnacyjne (kąpiel, szczotkowanie) możemy wykonać samodzielnie. A jednak strzyżenie wymaga już specjalistycznych narzędzi. Dobrym wyborem jest salon dla zwierząt. Jak jednak wybrać ten właściwy?

SPONTANICZNOŚĆ
Najlepszą metodą jest… zapytanie przypadkowej osoby. Poważnie! Jeśli ktoś idzie po ulicy z ładnie ostrzyżonym pupilem, z pewnością wie, gdzie w okolicy znajduje się dobry psi fryzjer. Ponadto nasze zainteresowanie może okazać się kluczowe w nawiązywaniu kontaktów między psiarzami. Wymienimy się numerami telefonów i w razie kłopotów ze zwierzętami będziemy mogli liczyć na wsparcie.

ROZPOZNANIE
Przed wizytą u psiego fryzjera warto wybrać się tam incognito. Dzięki temu ocenimy stopień higieny, sympatyczność groomerów, poznamy obowiązujące reguły. W prawie każdym salonie na honorowym miejscu umieszcza się „Ścianę Przemian” (przykładową znajdziesz na tej stronie). Krótko mówiąc, jest to wystawa transformacji czworonogów. Po lewej stronie wiszą zdjęcia zaniedbanych zwierzy, po prawej – odmienionych domowych pupilów. Na tej podstawie możemy śmiało ocenić umiejętności fryzjera.

ZBIERANIE OPINII
Na koniec możemy również prześledzić opinie salonu znajdujące się w internecie. Jeśli spotkamy się z pozytywnymi uwagami, możemy śmiało umawiać się na wizytę! Zadzwońmy do salonu. Wizyta będzie o kilka tygodni odsunięta w czasie. Dzięki temu zyskamy odrobinę czasu na przygotowanie.

PROFESJONALNIE
Niestety, jeśli naszym celem jest przygotowanie psa do wystawy, powinniśmy korzystać wyłącznie z usług wąskiego grona renomowanych stylistów. Zwykły groomer nie przyzna się do niekompetencji! Za najwyższy stopień wyspecjalizowania ocenia się strzyżenie bedlingtona. Jeśli stylista ma pojęcie o swoim fachu, z pewnością zda test.