Chcesz dostać pożyczkę pod zastaw?

W sytuacji gdy potrzebujemy bardzo szybko zastrzyku dodatkowej gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się jednak, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy powypełniać mnóstwo formalności i jeszcze donieść stosowne dokumenty dotyczące naszych zarobków. Niestety nie mając stałego źródła dochodu niejednokrotnie bank odmawia nam udzielenia kredytu.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej ludzi nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje chociażby do… lombardu. Dzięki temu bez zbędnych formalności możemy otrzymać tam chociażby kwotę 300zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomą rzecz w zastaw na określony czas oraz procent. Jest to dla lombardu odpowiednie zabezpieczenie.
Poza tym nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe źródło dochodu czy nie. Jeśli w uzgodnionym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie zwyczajnie na własność lombardu.
Wiele osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie wie nawet jakie rzeczy można tam zostawić. Okazuje się, że tak naprawdę możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Przeważnie są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy biżuteria złota. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki także mają miejsce. Niezależnie jednak od tego co zamierzamy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie otrzymamy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje również i rzeczoznawca, który dokładnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie przekroczyła ona wartości przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Każdy lombard rządzi się jednak innymi prawami. W związku z tym w różnych punktach możemy otrzymać kredyt na innych warunkach oraz dany przedmiot może zostać wyceniony także na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy jedynie dowód osobisty czy prawo jazdy w celu podpisania umowy pożyczki. Ważne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które w szybkim czasie potrzebują zastrzyku dodatkowej gotówki jest to najlepsze wyjście. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty nasz przedmiot przepadnie. W przypadku telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma także wartość sentymentalną, jak na przykład rodzinna biżuteria.
Jeśli więc wyskoczył Wam nieoczekiwany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.